اخبار هفتگی روستا
نگاهی به شهیدان
نوشته شده توسط محمد نژادیاری در ساعت 06:43 ب.ظ

شهید علی خلجی

 

 

سی‌ و یکمین سالروز شهادت بسیجی شهید علی خلجی

تولد: دوم فروردین ۱۳۴۳ روستای سایان 

شهادت: بیست و چهارم تیر ۱۳۶۱  شلمچه

عملیات رمضان

گرامی باد یاد و خاطره همه شهدای عملیات رمضان

معرفی شهید همراه با متنی به قلم ایشان


*  معرفی شهید   *

نام و نام‌خانوادگی: شهیدعلی خلجی

محل تولد: استان همدان - شهرستان رزن –   بخش قروه درجزین  –   روستای سایان

تاریخ تولد: دوم فروردین ۱۳۴۳ 

تاریخ و محل شهادت: بیست و چهارم تیر ۱۳۶۱ –  عملیات   رمضان - شلمچه

میزان تحصیلات: سوم راهنمایی

محل دفن: روستای سایان

 

*  متنی به قلم شهید علی خلجی  *

به نام الله پاسدار حرمت خون شهیدان

سلام بر سالار شهیدان حسین بن علی(ع)، که با قیام الهیش طومار ننگین یزید و یزیدیان را درهم پیچید و جوشش خون پاکش در قلب‌ها طوفانی از ایثار و حماسه آفرید؛ تا در تداوم نهضت کربلائیش، کربلا‌ها و عاشورا‌ها بوجود آمد و یزید‌ها و طاغوت‌ها را بخاک مذلت نشاند. ما نیز رهروان راه شهادتیم. ملت عزیز و شهید‌پرور ایران برای یافتن آزادی از یوق استعمارگران شرق و غرب و برای نجات بشریت و برای ریشه گرفتن نهال پر‌بار اسلام که از ابتدای روز با خون سرخ شهیدان آبیاری گشته است و برای مستحکم نمودن پایه‌های اسلام، از جان خود گذشته و با ایثار و فداکاری به پیش تاختند و نیرو‌های رو به اضمحلال آمریکا را چه در خط مقدم و چه در پشت جبهه‌ها متلاشی ساختند. هزاران شهید و معلول تقدیم به انقلاب اسلامی کردند و زمانی که سرنیزه‌های رضا‌خانی دهان‌ها را بسته بود و هر کس را در هر جا سرکوب می‌کرد و آمریکا بزرگترین پشتوانه شاه بود؛ ملت عزیز ایران به‌ پا خواسته و در برابر سرنیزه‌های زنگ‌زده و پوسیده رضا‌خانی مبارزه بی‌امان خود را آغاز کرده و پایه‌های کاخ‌های فرعونیان زمان را فرو ریختند. آمریکا که نابودی خود را در خاورمیانه و خاوردور می‌دید و ایثارگری‌ها و فداکاری‌های ملت ایران را در تحقق بخشیدن به شعار نه شرقی و نه غربی و برای آزای ملت‌های مستضعف از زیر سلطه‌ی قدرت‌های بیگانه و متجاوز مشاهده می‌کرد به جنب‌و‌جوش افتاد تا ملت ایران و استقلال ایران را که با خون شهیدان بدست آمده بود نابود‌ کند و ما را از مرگ بترساند و هزاران توطئه برعلیه کشور ما بکند؛ اما هیچکدام از آنها جز نابودی امپریالیسم را در خاورمیانه همراه نداشت. آمریکا این امریالیسم جهان‌‌خوار نقشه دیگری کشید که بین دو کشور برادر، هم‌کیش، هم‌فکر‌ و هم‌دین اختلاف اندازد. صدام بهترین عاملی بود که به خیال خودشان می‌تواند در سقوط انقلاب اسلامی ایران نقش موثری داشته باشد. آن هم از دیدگاه آمریکا، آمریکا تصور می‌کرد انقلاب اسلامی در درون کشور متشنج است چون یکی از مهیج‌ترین نوکران آمریکا در ایران بود؛ به نام بنی‌صدر و رجوی می‌توانند به انقلاب ایران نفوذ کنند چون تصور می‌کردند عناصری مانند بنی‌صدر فرمانده کل قوا است هیچکس هم در مرز‌ها از حیثیت و شرف دفاع نمی‌کند و فرصت مناسبی است که به ایران اسلامی حمله کنند. زمانی‌که زمینه را مناسب دید با نیرو‌های قوی و چند لشگریش به ایران حمله کرد و خیال می‌کرد که ملت ایران در حال خواب است. یا این‌که فریب خورده و برای جنگیدن توانایی ندارد اما غافل از آنکه خدای ملت ایران بیدار بود. بازوی پرتوان اسلام برای جنگیدن با قدرت‌های شیطانی آماده بود. امت حزب ا... ایران به رهبری روح ا.. با نام ولی ا... به میدان نبرد خواهد آمد و با شعار ا... اکبر، لا اله الا الله بر دشمنان اسلام و بشریت خواهد تاخت. حالا که قریب دو سال است ملت ایران با شور و شوق برعلیه طاقوت و متجاوز می‌جنگد و هر روز حماسه تازه می‌آفریند و در حالی که صدام آن چاکر بی‌اراده ابرقدرت‌ها وقتی به میگ‌های شوروی و میراژ‌های فرانسوی و نفربر‌های روسی و به لشکریان روبه زوال خود نگاه می‌کرد و اطمینان داشت که ایران را در حدود بیست و چهار ساعت و حداکثر دو روز به تصرف خود درآورد و با همین فکر باطل به ایران انقلابی که بعد از صد و چهل سال از زیر چکمه استبداد داخلی و استعمار خارجی رهایی یافته حمله کند و به اربابان خود خدمت شایانی انجام دهد اما موفق نشد.

صدام براستی نمی‌دانست ملتی که متکی به قدرت لایزال الهی و مکتب پویای اسلام است و با مشت‌های گره کرده خود کاخ‌های دو هزار و پانصد ساله را سرنگون کرده‌اند، دیگر بار نه لایحه کاپیتولاسیون را امضاء می‌کنند و نه قرارداد 1919 را به امضاء می‌رساند و نه قرارداد ننگین گلستان و نه از همه آنها دردناک‌تر و ننگین‌تر قرارداد ترکمن چای را، صدام ندانست که اگر سه میلیارد جمعیت کره زمین را بسیج کند بر علیه انقلاب اسلامی، ملت ایران نه تنها در برابر آمریکا این شیطان بزرگ زانو نمی‌زند و سر تعظیم فرو نمی‌آورد بلکه تا جایی که می‌داند مبارزه هم می‌کند.

رژیم عراق با همین افکار باطل به ایران حمله کرد؛ اگر قبول ندارید مگر نه به پشتوانه کمک بی حد و حصر آمریکا، مگر نه با آواکس‌های آمریکایی و میگ‌های شوروی و میراژ‌های فرانسوی و تانکهای چیفتن انگلیسی و مستشاران اسرائیلی و مزدوران بعثی بر اتقلاب ما هجوم آوردند؛ مگر نه امروز با بی‌شرمی تمام دنیا را از فریاد صلح پر کرده‌اند؛ دلایل این شکست امریالیسم فراوان است اما مهم‌تر از همه بیداری مسلمانان منطقه و مردم محروم دنیاست که هر روز شدت پیدا‌ می‌کند. امپریالیسم به درستی می‌داند که خلق‌ها آنگاه که برخیزد دیگر نمی‌نشیند و رژیم عراق هنوز به شدید‌ترین وجه از سوی شیطان بزرگ حمایت می‌شود و رژیم‌های آمریکایی عرب در منطقه از صدام حمایت می‌کنند و بدین وسیله مرگ خودشان را تسریع می‌کنند. رژیم شاهنشاهی عربستان که به زمان خود می‌نگرد کیسه پول نفت خود را برای صدام گشاده نگهداشته است.

مصر فرعون زده و اردن شاهنشاهی سلاح‌ها و مهمات به صدام می‌فرستند. فرانسه پی‌د‌رپی قرارداد نظامی و اقتصادی با صدام می‌بندد. اما علی‌رقم همه آنها، این‌ها که وارثین خط سرخ شهادتند به درستی می‌دانند که وعده الهی تحقق خواهد یافت و او وعده داده است که مستضعفین حکومت زمین را به ارث خواهند برد اگر چه فرزندان قابیل، قارون و بلعم باعورا در لباس قدرت نظامی و قدرت اقتصادی و فریب‌کاری و وعاظ سلاطین خون محرومان را مکیدند. ای مستضعفان جهان! صبح پیروزی نزدیک است بیایید این جمله رهبر عزیزمان را با صدای‌ رعد آسا بگوییم که مرگ و نفرت بر جهان‌خواران شرق و غرب مخصوصاً آمریکای جنایت‌کار باد. آری این روزها  امت شهید پرور ایران با رشادت‌ها و ایثار و فداکاری‌ها توصیف‌ناپذیر خود چه در خط مقدم و چه در پشت جبهه‌ به طرق مختلف وفاداری خودشان را به انقلاب و به خون شهیدان و پیام انقلاب‌آفرین خود را به اثبات رسانیدند. آری به این طریق سرزمین ایران اسلامی به کربلای خونین مبدل گشت و هر روز در جبهه خون پاک عزیزی از عزیزان اسلام لاله‌ایی را آبیاری میکند.

والسلام علیکم و رحمه‌ ا... و برکاته

علی خلجی – تاریخ

20/3/1361


منبع :وبلاگ شخصی حاج آقا خلجی


»

قالب وبلاگ

قالب میهن بلاگ

بازیگر

قالب بلاگفا

قالب وبلاگ

purchase vpn

بازی اندروید

شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Mobile Traffic | سایت سوالات